Ürün Kategorileri

Çarşaflık Kumaş

Çarşaflık Kumaş Ve Kaliteli Havlu Üretim Esasları
Tekstil ve konfeksiyon ürünleri; çevresel dış etkenlerden korunmak ve yaşamı kolaylaştırmak gibi amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Tekstil; ham maddenin, tüketicinin istediği özelliklere sahip mamul hâline gelinceye kadarki aşamaları kapsar. Konfeksiyon ise; satışa hazır 
haldeki mamul kumaşın, şekillendirilmesi ve kullanılabilir hale getirilmesi işlemidir.

Bu işlemle elde edilen materyallere; ev tekstili ürünleri örnek olarak verilebilmektedir. Tekstil ve konfeksiyon sektörünün içerisinde, ev tekstili ürünleri çok önemli bir yere sahiptir. Günlük hayatta birçok yerde karşılaşılan; hem estetik özellikte, hem de ihtiyaçları karşılamak amacıyla kullanılan ürünlerdir.

Havlu Üretimi ve Üretim Esasları 

Havlu ve havlu kumaşların kullanımı, ev tekstili ürünleri içerisinde; ilk sırada yer almaktadır. Günümüzde çok geniş kullanım alanına sahip olan havlular, çoğunlukla kurulama amaçlı olarak kullanılmaktadır. 
 

Üretim kalemleri; pamuk ve iplik oluşumu, dokuma ile kusursuz bir tekstil yüzeyinin 
elde edilmesini kapsar. Ardından, bu tekstil yüzeyinin renklendirilmesiyle; kullanıma göre bazı özelliklerin kazandırılması ve terbiye prosesi işlemleri gerçekleştirilir. Konfeksiyon aşamasında ise; serim, kesim, dikim, kalite kontrol ile paketleme prosesi takip edilmektedir. 

Çarşaflık Kumaş Üretiminde Denizli'nin Önemi ve Ticari Hacmi 

Türkiye, günümüzde; dünyadaki önemli tekstil ve konfeksiyon üreticilerinin arasında yer alan bir ülke 
konumuna gelmiştir. Havlu üretimi hususunda, Denizli'nin havlu üretim teknolojisi hacmi ve ülkeye üretim katkısı, çok yüksek seviyelerdedir. Denizli Çarşaflık Kumaş üreticisi hacmiyle, yurdun birçok yerinden talep görmekte ve tekstil ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Karaman'daki perakende ve toptancıların da, Denizli'de; kaliteli havlu ürünlerine ulaşabilecekleri, üretici sahası geniştir.

Dokuma havlu üzerine hizmet veren Karagöz Tekstil işletmesi, uzun yıllara dayanan deneyimlerini üretilen Çarşaflık Kumaş ürünlerine yansıtmaktadır. Havlu üzerine yapılan kaliteli üretimler; pek çok toptancı, perakendeci ve müşterilerin ilgisini çekmektedir. İşletmenin; www.karagoztekstil.com/havlu-uretimi internet sitesinden de bu konuda detaylı bilgi alınabilmektedir. 

Çarşaflık Kumaş Üretiminde Kalite Esasları 

Temiz ve sağlıklı olması açısından havluların, kaliteli ve sağlam malzemeden yapılması; önem arz eder. Çünkü sıklıkla yıkanan havlular, sağlam olmadığı takdirde; yıpranarak kısa sürede kullanılmaz hâle gelecektir. Fabrikalarda üretilen havluların, bu yönden sağlamlıkları test edilerek; rahatlıkla kullanılacak şekilde tasarlanmaktadır. Sık sık yıkanmasına karşın çok uzun süreler boyunca kullanılan havlular, ancak bu şekilde kalitesiyle fark yaratmaktadır. 

Bazı havlular, yıkandıkça; su içerisindeki minerallerlle birlikte sertleşmektedir. Havlu üretimi hususunda, bir diğer önemli konu da budur. Son teknolojiyle üretilen havlular, ekstra su emici özelliğiyle; banyodan çıkar çıkmaz vücuttaki tüm suyu emebilir. Böylece, yüksek düzeyde kuruluk hissi vermektedir. 

Ürünlerde ancak doğal yollar ile üretilen havlu dokusu sayesinde, sağlık açısından güvenilirlik ve hijyen sağlanır. Bu şekilde üretilen Çarşaflık Kumaşlarda, doğal üretim esasları uygulanması; antibakteriyel özellik kazandırır. Bu durum, bakterilerin barınmasını engellediği gibi; mantar oluşumunu da ciddi derecede önlemektedir.

Havlu Satışlarında Yüksek Renk ve Model Çeşitliliği ile Uygun Fiyat Opsiyonları 

Havlular; hem yaz aylarında hem de kış aylarında, insanın ihtiyaç duyduğu en temel tekstil ürünlerindendir. Sağlıklı olan ürünler, özellikle havlu ve ev tekstili alanında; önemli bir tercih kriteridir. İsteğe göre çeşitli renk ve modellerin olması da, havlu satışlarının verimini; önemli düzeyde etkiler. Bir yerde havlu üretim ticaret hacminin geniş olması, özellikle bu konuda önemli derecede söz sahibidir.

Denizli'de havlu üretim hacminin genişliği; kalitenin yanında, havlu renk ve modellerinin çeşitliliğini de sağlamaktadır. Ayrıca ürünlerin kalitesi ve çeşitliliğinin yanı sıra, çok uygun fiyatlarla havlu temin edebilmek de mümkündür.

Havlu ticaret hacmi çok geniş olan Denizli'de; toptancı, perakendeci ve yurdun her yerinden müşteriler; kolaylıkla ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Bu yönüyle, Denizli; ülke içindeki ihtiyaçlara cevap vermekte ve ülke ekonomisine de destek olmaktadır. 

 
Denizli Toptan Tekstil
Adres Bilgimiz
İzmir Yolu Üzeri 5. Km Bozburun Mah. 7051 Sok. No: 3 Denizli
Telefon Numaramız
+90 258 252 11 16
Gsm Numaramız
+90 533 7159777
E-Mail Adresimiz
info@denizlitoptantekstil.com